נוצר בינינו הקשר הראשוני, במהלכו קיבלתי מכם תמונת מצב כללית על הילד ועל הקושי עימו הוא מתמודד. איך ממשיכים מכאן? איך נראה ומה כולל טיפול באמצעות שיטת ורדי:
ובכן, אחרי שדיברנו והבעיה תוארה, אזמין אתכם ואת ילדכם לאבחון מקצועי בקליניקה באווירה נינוחה ונעימה – מפגש הנמשך בין שעה וחצי לשעתיים. במהלך האבחון נאתר את המערכת הלקויה ואת סוגי הקלט השונים - וויסות חושי, וויסות תנועתי ועוד. בנוסף, להשקפתי, טיפול בלקויות מוטוריות וקוגניטיביות אינו מתחיל רק באבחון הבעיה, אלא חשוב לי גם להכיר את הילד, לשוחח עימו, להתרשם מאופיו הייחודי ומעולמו האישי, במטרה להתאים לו את המערך הטיפולי הנכון ביותר.

מה כולל האבחון
שאלון היסטורי - החל משלב הלידה, דרך שלבים התפתחותיים, מצב בריאותי ועוד. המטרה היא להעמיק את הידע על המטופל.
אבחון מוטורי - סקירת כל מערכת גופנית, איתור הבעיה והקושי על פי רמת הביצוע. המערכות שנבדקות בזמן האבחון הן: מודעות גוף, המערכת הווסטיבולרית, מערכת ההצלבה, תפיסה מרחבית, קשר עין- מוח- יד, הפרדות, ביצוע מעגלים עם כפות הידיים, רצפים (זכרון), יכולת גרפו- מוטורית לפי גיל הילד, מוטוריקה גסה ועדינה.
 
מפגשים חווייתיים - טיפול שמרגיש כמו חוג
הטיפול מתבצע בקליניקה בקריית אונו, באופן פרטני, אחת לשבוע, מפגש האורך 50 דקות. בכל מפגש כזה, הדגש הוא על חוויה, כאשר הילד מרגיש שהוא נמצא בחוג למצוינות, משחק, תנועה וכיף. המפגשים נבנים בהקפדה, תוך שימת דגש על יצירתיות, תנועתיות, הנאה, הומור ואלמנט של הפתעה. המשחקים מאפשרים לילד להניע את מערכות הקואורדינציה, לשפר ולשכלל אותן - ובדרך זו נבנים מחדש ובאופן תקין, הקשרים בין המוח לגוף, בהתאם לגילו ולרמה הקואורדינציה אליה הוא אמור להגיע. רוב הילדים המטופלים ובני משפחותיהם מדווחים על שיפור כבר לאחר הטיפולים הראשונים. טווח הטיפול משתנה בין ילד לילד, בהתאם לסיבת הפנייה, למערכות שנמצאו לקויות באבחון ולרמת התפקוד אליה הילד שואף להגיע, מעבר לרמה שהוא צריך לפי גילו.

כמו בכל דבר, הפתרון מתחיל במודעות
מהו הבסיס לקואורדינציה תקינה? מודעות גוף. מודעות גוף תקינה מאפשרת את היכולת להניע את כל איברי גופנו ביחס למרחב קיים ומשתנה, באמצעות תכנון פעולה היוצרת במוח את הקשרים שמובילים לשליטה במערכות הגוף השונות. שיפור הקואורדינציה מביא לשיפור בריכוז, לשיפור היכולת לעשות מספר דברים במקביל (פיצול קשב), לשיפור יכולות הקריאה והכתיבה, לימוד שפות ומתמטיקה, לשכלול מיומנות ארגון המידע ושליפתו, לשכלול כושר ההתמצאות במרחב ועוד. שיטת ורדי מתמקדת בטיפול במספר מערכות גופניות, אשר עליהן בנויה המערכת הקואורדינציה , שכאמור, מתקשרת, בהתאם, עם חלקי המוח.

אשמח להכיר את ילדכם, להעניק פתרון טיפולי באמצעות תנועה וגוף, הכולל הרבה צחוק וכיף, ובעיקר – תוצאות מעולות של התקדמות ותיקון לקויות.
אין טעם להמשיך ולבזבז זמן על תסכולים מיותרים – לא של ילדכם, ולא שלכם.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon