הספר- "איפה קשב"

הספר - איפה קשב

לוח חבל על הזמן

לוח חבל על הזמן

על הספר:

ספר הביכורים שלי מציג את עולמה של גאיה, ילדה בת 10 המתמודדת עם קשיי ריכוז וקשב.  הספר מתאר את המחשבות, התסכולים והחוויות שלה בבית, בבית הספר, עם הסביבה ובעיקר עם המשפחה.

גאיה ילדה של אהבה, חיה בעיר אך משתוקקת לבלות כמה שיותר בטבע קרוב לאדמה. שם ניתן לעוף עם המחשבות והחלומות בלי קשיים ומגבלות. היא מטפחת את גינת הירק שלה וחולמת שיהיה לה כלב ויכולות כמו של שאר הילדים.

"לו היה לי מכחול

לצייר בו הכל

הייתי מציירת עולם רחב וגדול

עם פרחים לרוב וסירות מנייר

ודואגת שבית הספר יהיה מקום נהדר.

בו לומדים עם הידיים, ילדים ומורים

וחולקים יחד חוויות וחיוכים.

לו היה לי מכחול ליצור באמצעותו עולם

הייתי בוחרת לחיות בעולם כזה -  מושלם"

 

ביום הולדתה גאיה מקבלת מתנה, את "קשב", הכלב עליו תמיד חלמה. הכלב לוקח אותה להליכות ארוכות במסלולים מיוחדים שצורתם הספרה 8, שם היא משתפת אותו במה שעובר עליה, מספרת לו מה למדה בכיתה ומשננת איתו את החומר למבחנים.

 

עד שיום אחד קשב נעלם.... וגאיה יוצאת לחפש אותו יחד עם אבא שלה. במהלך כמה שעות של חיפושים מגלה האב את מה שגאיה כבר הספיקה להבין על עצמה בזכות קשב. הוא מגלה את החוזקות של ביתו, את היכולות והכישרון הרב שטמונים בה.

הרעיון העומד מאחורי הספר ומטרתו העיקרית היא להיכנס לנבכי נשמתם של ילדים ומבוגרים כגאיה. אנשים חכמים ויצירתיים בעלי יכולות גבוהות ומוטיבציה עצומה, שכל מה שהם זקוקים לו זה ריכוז וקשב מחד ומאידך קבלה הכלה והבנה מהסביבה.

הספר מעניק תובנות ושיטות יצירתיות להתמודד עם קשיי ריכוז ודרכים לשיפור מסוגלות והגשמה עצמית. הספר נועד להעלות את המודעות של הורים, אנשי חינוך וילדים לנושא הפרעות הקשב, אבחון, כלים להתמודדות דרכי טיפול יצירתיות.

מכון אדלר העניק לספר את תו התוכן:

" דרך עיניה של גאיה המתמודדת עם בעיות של קשב וריכוז אנו מתוודעים למערכת יחסים בין גאיה ומשפחתה ובין אהבתה לכלב לו חיכתה מס שנים. 

גאיה שמתנדבת בטיפוח הגינה הקהילתית משתפת אותנו בהתמודדויות היומיומית שלה בבית הספר ובבית. ברגישות ובאהבת אדם, נוגעת רעות ברקו- ניניו בהתמודדויות של ילדים עם קשיים ודרך הסיפור אנחנו נחשפים לפתרון קונפליקטים ובעיות שונות בעידוד הבנה ורצון טוב.

סיפור אופטימי המלווה באיורים נפלאים המוסיפים הנאה בקריאת הספר." מכון אדלר

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon